Hala stalowa a murowana. Porównanie

Niegdyś przedsiębiorcy zajmujący się przemysłem lub rolnictwem, którzy potrzebowali dużych przestrzeni magazynowych, mogli korzystać wyłącznie z hal murowanych. Obecnie, wraz z rozwojem techniki i budownictwa, coraz częściej stawiane są hale stalowe. Stopniowo wypierają one swoich murowanych poprzedników.

Zalety hali murowanej

Hale murowane to konstrukcje solidne, które mogą posłużyć długie lata. Można je z powodzeniem postawić na terenach o podłożu o niskiej nośności. Ich serwisowanie nie wymaga nazbyt wiele zachodu i nie wiąże się z dużymi kosztami. 

Zalety hali stalowej

Niewątpliwą zaletą hal produkcyjnych, magazynowych i usługowych z prefabrykowanych elementów stalowych jest krótki czas ich budowy. Hala stalowa może powstać nawet w przeciągu paru tygodni, większa w ciągu paru miesięcy. Kubatura hal zamawianych przez wielkich przedsiębiorców bywa naprawdę ogromna, mimo to montaż hal stalowych przebiega szybko i sprawnie. A ich przebudowa związana z rozwojem firmy nie nastręcza większych problemów i jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż rozbudowa hali murowanej. Zazwyczaj postawienie hali stalowej jest związane z nieco niższym kosztem niż budowa hali murowanej, ale jest to uzależnione od wielu czynników. 

Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe mogą służyć jako centra logistyczne, warsztaty samochodowe, lokale usługowe i magazyny. Podobnie jak nasza firma largohale.pl, niektóre firmy wykonują, oprócz budowy i projektowania hal, także efektowne elewacje stalowe na budynkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać naprawdę nowoczesny i niepowtarzalny design, wyróżniający nas na tle konkurencji. W halach stalowych coraz popularniejsze jest lokowanie ujeżdżalni koni oraz boisk i placów do trenowania najprzeróżniejszych sportów, takich jak tenis ziemny czy wyścigi motocyklowe. Dobra izolacja termiczna sprawia, że mogą być dostępne do użytku przez cały rok. Hale stalowe to także coraz częstszy wybór dokonywany przez rolników, decydujących się na przechowywanie w nich i gromadzenie plonów lub maszyn gospodarskich.