Możliwości rozbudowy hal stalowych – co warto wiedzieć?

We wszystkich branżach, w których prowadzenie działalności wymaga dysponowania budynkami o znacznej powierzchni, dużym zainteresowaniem cieszą się obiekty wznoszone w technologii stalowej. Budowa hal stalowych jest wybierana przez przedsiębiorstwa produkcyjne, zajmujące się magazynowaniem i logistyką, a także handlem hurtowym i detalicznym. Korzysta się z nich również w rolnictwie, usługach oraz branży rozrywkowo-rekreacyjnej, gdzie służą m.in. jako obiekty przeznaczone na kryte korty, boiska, tory gokartowe czy ujeżdżalnie. Jedną z korzyści związanych z charakterystyką hal są możliwości ich rozbudowy. Przekonajmy się, jak i dlaczego można tak łatwo powiększać obiekty tego rodzaju.

Jaka jest konstrukcja hal stalowych?

Hale stalowe powstają jako struktura nośna składająca się z pionowych słupów wykonanych z profili otwartych lub kratownicach zrobionych z rur, które są oparte na posadowionych na gruncie stopach fundamentowych. Służą one zarówno do podtrzymywania dachu, jak i elementów tworzących ściany zewnętrzne, wykonywane zwykle z płyt warstwowych (dla hal izolowanych cieplne) lub blachy trapezowej (dla tzw. hal zimnych). Podłoże stanowi specjalnie przystosowana do planowanych obciążeń podłoga przemysłowa wykonywana na gruncie, co zapewnia dużą elastyczność.

Jak powiększa się hale stalowe?

Konstrukcja hali stalowej sprawia, że nie ma przeszkód, by w razie takiej potrzeby zwiększyć jej długość, dobudowując elementy nośne i pokrywając je dachem oraz montując ściany. Proste będzie wybudowanie kolejnego obiektu posadowionego tuż obok – po demontażu płyt warstwowych czy blachy trapezowej łatwo można połączyć halę z nową, postawioną przy niej. Zwykle nic nie będzie też stało na przeszkodzie w dostawieniu do budynku „naw” po jednej lub obu stronach.