Najważniejsze elementy wykończenia hal stalowych

Wszystkie firmy potrzebują budynków dopasowanych do swej skali działania i branży. W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, ale także magazynowaniem czy handlem hurtowym najlepszym rozwiązaniem okaże się budowa hali stalowej. Obiekty tego rodzaju sprawdzą się także, jeżeli chodzi o firmy specjalizujące się w branży sportowo-rekreacyjnej oraz wystawienniczej, będą niezastąpione w rolnictwie, gdzie mogą posłużyć zarówno do przechowywania zbóż, warzyw czy owoców, jak również hodowli trzody chlewnej, bydła i drobiu. Przekonajmy się, jaka jest konstrukcja budowli tego rodzaju i jak można dopasować je do swoich potrzeb.

Jak wygląda konstrukcja hali stalowej?

Hala stalowa to konstrukcja, której głównym elementem są wytrzymałe słupy nośne opierające się na stosunkowo niewielkich stopach fundamentowych. Do nich mocowana jest struktura dachu, składająca się z profili stalowych, kratownic lub blachownic, które mogą być dodatkowo połączone płatwiami oraz wzmocnione stężeniami. Słupy główne są również miejscem mocowania konstrukcji wsporczej ściany, zbudowanej na ogół z rygli oraz słupów pośrednich. Strukturę ścian tworzy się z reguły z płyt warstwowych, które mogą być też wykorzystane na dachu. Pokryciem dachowym jest zazwyczaj blacha, membrana tworzywowa albo papa termozgrzewalna.

W jaki sposób można dostosować halę stalową do swych potrzeb?

Wnętrze hali stalowej można zagospodarować w dowolny sposób, zgodnie ze swoimi potrzebami. Na ogół wykonuje się w niej posadzkę przemysłową o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych, a także montuje się system wentylacyjny, a w razie takiej konieczności odpylający, zakłada oświetlenie oraz rozprowadza instalację elektryczną. Nie ma jednak przeszkód, by przygotować halę do montażu suwnic czy systemu odpływów.