Jak długo trwa stworzenie hali usługowej?

Zajmowanie się biznesem wymaga zapewnienia sobie dostępności odpowiednio dużej powierzchni użytkowej. W wielu branżach rozwiązaniem, które jest wybierane najchętniej, są nowoczesne obiekty wznoszone w technologii hali stalowej. Sprawdzają się one w wielu obszarach, nie tylko w przypadku produkcji czy magazynowania, ale także przy innych rodzajach działalności komercyjnej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się budowa hal usługowych, w których można prowadzić m.in. wszelkiego rodzaju warsztaty, punkty napraw i serwisy, ale też wykonywać typową działalność gastronomiczną, wystawienniczą, targową albo rekreacyjno-sportową. Przekonajmy się, ile trzeba czekać na ukończenie hali usługowej i jakie są jej zalety.

Jak wygląda budowa hali usługowej?

Przygotowanie hali usługowej w technologii szkieletu stalowego pozwala na ukończenie budynku w czasie nieosiągalnym przy zastosowaniu metod tradycyjnych tj. wznoszenia hali murowanej. Długość prac potrzebnych na realizację przedsięwzięcia jest uzależniona od kubatury powstającego obiektu, jednak nawet przy największych inwestycjach zamyka się w kilku miesiącach. Warto też pamiętać, że wiele robót można wykonywać także wówczas, gdy temperatura jest dość niska. Wynika to m.in. ze stosunkowo niewielkiej ilości tzw. prac mokrych, a więc polegających na wylewaniu mieszanek betonowych czy stosowaniu rozmaitych zapraw.

Jakie są zalety hal stalowych?

Hale stalowe to obiekty, które nie tylko można wznieść w krótkim czasie, ale także przystosować do potrzeb różnych użytkowników zarówno, jeżeli chodzi o sposób wykorzystania powierzchni, jak i rodzaj posadzki czy zainstalowanego wyposażenia. Łatwa będzie też rozbudowa. Koszt wzniesienia obiektu i późniejszej eksploatacji również będzie się kształtował na dość niskim poziomie.