Czy świetliki dachowe sprawdzą się w halach usługowych?

Prowadzenie każdej działalności biznesowej wymaga zapewnienia sobie dostępu do pomieszczeń o odpowiedniej kubaturze, które łatwo można dostosować do potrzeb konkretnej branży i wyposażyć w niezbędne instalacje. Wiele firm decyduje się na budowę hal usługowych w technologii stalowej, co pozwala na znacznie szybsze ukończenie inwestycji oraz daje dużą elastyczność co do konstrukcji, a także późniejszego wyposażenia obiektu. Jedną z cech wyróżniających budowle tego rodzaju są jednak ograniczenia, jeśli chodzi o możliwość zapewnienia właściwego poziomu doświetlenia wnętrza światłem naturalnym przez montaż okien osadzanych w ścianach zewnętrznych. Przekonajmy się, czy instalowanie świetlików może być rozwiązaniem tego problemu.

Dlaczego świetliki dachowe okażą się przydatne?

Większość hal stalowych ma dość dużą powierzchnię, co sprawia, że nawet po umieszczeniu w ścianach zewnętrznych sporych przeszkleń do ich wnętrza nie będzie docierała na tyle duża ilość promieni słonecznych, by zagwarantować dobre doświetlenie całości. Choć wewnątrz obiektu stosuje się z reguły oświetlenie sztuczne, to nawet w technologii LED koszty jego działania mogą być dość wysokie. Zużycie energii, będące podstawowym składnikiem ponoszonych kosztów, można jednak obniżyć, montując świetliki dachowe lub pasma świetlne. Umieszczane np. nad ciągami komunikacyjnymi czy poszczególnymi stanowiskami, zapewnią stały dodatkowy dostęp światła naturalnego.                                 

Co jeszcze daje montaż świetlików dachowych?

Warto pamiętać, że świetliki dachowe mogą być częścią systemu ppoż. i służyć również jako klapy oddymiające. Jeżeli będą wyposażone w odpowiedni osprzęt, da się też używać ich do wietrzenia hali. Ich obecność jest również korzystna ze względu na samopoczucie osób przebywających wewnątrz obiektu.