Elewacje kasetonowe w konstrukcjach hal stalowych

Elewacja niezależnie od rodzaju budynku to ważny aspekt konstrukcji budowli. Od niej zależy prezencja hali czy biurowca, ale również to jak ochrania ona ściany i jak wpływa na użytkowanie samego budynku. Elewacje kasetonowe zyskują na popularności dzięki oryginalnemu wyglądowi oraz prostym rozwiązaniom montażowym. Skąd takie zainteresowanie tym właśnie rodzajem elewacji?

Czym jest elewacja kasetonowa?

Prezentacja budynku wpływa na wizerunek całej firmy. Estetycznie wykończona, przykuwająca wzrok elewacja, to z pewnością szansa na wyróżnienie się wśród konkurencji. Ostatnimi czasy na popularności zyskuje elewacja kasetonowa, która pozwala na nowoczesną aranżację każdego rodzaju budynku z naciskiem na różnego rodzaju hale i magazyny. Producenci elewacji wykorzystują najwyższej jakości materiały i elementy konstrukcyjne wyłącznie od sprawdzonych dostawców, dzięki czemu efekt utrzyma się naprawdę długo.

Zbudowane z kasetonów ze stali są niezwykle estetyczną alternatywą dla tradycyjnych tynków. Poszczególne elementy elewacji łączy się różnymi technikami, co pozwala na uzyskanie całkowicie odmiennych efektów. Dostępne są elewacje w różnych kolorach, które współgrają zarówno ze stalą, szkłem, jak i drewnem.

Zalety elewacji kasetonowych

Poza tym, że tego typu elewacja prezentuje się wyjątkowo elegancko, takie rozwiązanie ma również inne zalety. Są one bardzo wytrzymałe, chronią więc budynek i jego ściany przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w szczególności promieniowaniem słonecznym, deszczem, śniegiem i wiatrem. Kasetony zamontować można zarówno na zupełnie nowo wybudowanej hali, jak i starszym budynku np. podczas jego ocieplania. Nie zajmuje to dużo czasu i nie wymaga specjalistycznych maszyn. Największy plus dotyczy kosztów całej instalacji, która jest mniejsza niż w przypadku odnawiania, tynkowania i malowania ścian. Na uwagę zasługuje również późniejsza konserwacja elewacji, która skupia się przede wszystkim na jej regularnym myciu, co również wpływa na ograniczenie kosztów remontu.